top of page

ג'רי שוורץ והת'ר ריסמן

בני הזוג, ג'רי שוורץ והת'ר ריסמן, מגלים מעורבות פעילה, הן בקהילה היהודית הקנדית והן בנעשה במדינת ישראל. מבכירי הקהילה העסקית בקנדה ומתומכיה הבולטים של הקהילה היהודית המקומית. ג'רי שוורץ הוא איש עסקים יהודי קנדי, המתגורר בטורנטו. שוורץ הקים את חברת ONEX, חברת האחזקות הגדולה בקנדה ומשמש בה מנכ"ל ויו"ר. חברת ONEX משקיעה במגוון רחב של תחומים עסקיים. רעייתו, הת'ר ריסמן, היא המנכ"ל והבעלים של Indigo, ‏רשת חנויות הספרים והמוזיקה

הגדולה בקנדה.

תרומתם של בני הזוג נובעת מתוך תחושת מחויבות עמוקה למדינת ישראל ומתוך רצון לשמור על חוסנה וטיפוח ערכי החינוך שלה: "החיילים הבודדים המשוחררים שהקריבו כה רבות למען מדינת לישראל, הם המתנדבים שבמתנדבים, החלוצים האמיתיים של שנות ה-2000. אנחנו ב"הישג" מצדיעים להם ומושיטים להם יד כדי שירכשו השכלה אקדמית, ימשיכו לשאוף למצוינות ולהוביל את מדינת ישראל להישגים בעתיד. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות כדי להחזיר להם על תרומתם למדינה וכדי לעזור להם להמשיך לתרום לחברה". בני הזוג רכשו את הבניין ההיסטורי שבשדרות רוטשילד 46, שיפצו ותרמו אותו לקרן. הקרן הקימה את "בית הישג"- בית חם למלגאים. הבית מציע מגוון פעילויות לרווחתם של מלגאי ובוגרי "הישג": ספרייה מגוונת, חדר כושר, אולם קולנוע ועוד.

נציג התורמים בארץ

"החיילים הבודדים שהשאירו את כל היקר להם מאחור ובאו לכאן לתרום - הם דור העתיד של מדינת ישראל. אנחנו ב"הישג" מסייעים להם ונותנים להם כתף להישען עליה, מתוך רצון להיות להם למשפחה- משפחת הישג. חשוב לנו שיידעו שאנחנו כאן בשבילם. מי שהשקיע והצליח, חרף כל הקשיים האובייקטיביים, לעשות שירות איכותי בצבא - בוודאי יעשה מאמץ להצליח גם בחייו האזרחיים. אנחנו נעשה הכל כדי שהשאיפות והיכולות האלה אכן יבואו  לידי מיצוי."

אביב בושינסקי

חברי הדירקטוריון

נעם ארז

יו"ר הדריקטוריון

מר נועם ארז, בכיר לשעבר בקהילת המודיעין בישראל. מייסד ומנכ"ל חברת ,XMCyber, חברת סייבר בינ"ל המובילה בתחומה.  

חברי בדריקטוריון

מנכ"ל קרן הישג

אביב בושינסקי

סמנכ"לית קרן הישג

שחר עצמון פלג

מנהלת כספים

שיר גאון

רכזת מלגות

קרן פרידמן

מעצבת גרפית

רותם פינטל

מנהלת תחום העשרה

ומרכז קריירה

יובל סופר זוהר

מנהלת קהילת הבוגרים,

ותוכניות יזמות

שרון מנחם

מנהלת משרד

שלי שייר

אם בית

לנה וושינוק

אב בית

יוסי שושן

צוות הישג

שימש מפקד בסיס חיל האוויר תל-נוף. טייס קרב, אשר במהלך שירותו הצבאי מילא מספר תפקידים מרכזיים בחייל האוויר, דוגמת מפקד טייסת F-16, מפקד יחידת השליטה המרכזית של חיל האוויר ומפקד בסיס חיל האוויר בחצור.

תא"ל (במיל.) בני צוקר

 בתו של מיכאל שטראוס ז"ל וממשיכת דרכו בחברה. ב 1989 השתלבה במגוון תפקידים בשטראוס - החלה כמנהלת המכירות, אחר כך כיהנה כמנהלת השיווק של "גלידות שטראוס", בשנת 1993 מונתה למנכ"לית חברת "מעדני עולם בע"מ", ב 1996 מונתה למשרת מנכ"לית חברת "שטראוס עלית" והמשנה לנשיא החברה.

עפרה שטראוס

נשוי + 3 השכלה: MA בניהול מערכות (בהצטיינות), אוניברסיטת NPS – מונטריי, קליפורניה-ארה"ב, 1998 BA במתמטיקה ומדעי המחשב (בהצטיינות), אוניברסיטת בן גוריון, 1986 קורס טייס – חיל האוויר הישראלי (חניך מצטיין) 1977 רקע ועשייה: ינואר 2010 – מנכ"ל אל על 2004-2008 – מפקד חיל האוויר (מח"א – אלוף) פיקוד על חיל האוויר הישראלי בתקופה דינאמית – העימות עם הפלשתינים, הלחימה

אלוף (במיל.) אליעזר שקדי

יו"ר ומנכ"ל חברת ניהול ההשקעות KCPS, חברה המספקת שירותי יעוץ השקעות ללקוחות פרטיים ועסקיים ברחבי העולם. בעבר קינן היה שותף בקרן הון הסיכון "גיזה". קינן שירת שמונה שנים בחיל האויר כטייס, והשתחרר בדרגת סגן אלוף.

טל קינן

לשעבר שגריר ישראל בקנדה ואתיופיה וראש מדור האינטרסים בסרי-לנקה. שימש כיועץ מדיני וראש לשכת סגן שר החוץ. שימש כמתאם הועדה הבין משרדית שתכננה וביצעה את "מבצע שלמה" להעלאת יהודי אתיופיה. כיהן כמנהל המח' לענייני תפוצות במשרד החוץ.  כיום – סמנכ"ל משרד החוץ וראש האגף  לשיתוף פעולה בינלאומי.

חיים דיבון

יו"ר קבוצת הפרסום והתקשורת גיתם/BBDO. פסיכולוג בהשכלתו ובהכשרתו. חבר חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית ויו"ר ועדת "Youth Futures". חבר הועד המנהל של "מרכז פרס לשלום". הבעלים, יחד עם סמי סגול, של מועדון הכדורגל הפועל "כתר" תל אביב. לשיתוף פעולה בינלאומי.

משה תאומים

איש עסקים, היה מבכירי "קבוצת אריסון השקעות" וכן יושב ראש בנק הפועלים במשך מעל לעשור.

שלמה נחמה

בעלים של משרד לייעוץ וניהול ביטוח בריאות. חבר בשבעה ועדי מנהלים בתחומים: חברות כלכליות, חברות הי-טק וארגונים תרבותיים.

ד״ר גבריאל פיקר

סא"ל (במיל.) מייקי הרטמן עלה לישראל לבדו בשנת 1988 והתגייס לחטיבת גבעתי כחייל בודד וצלף. בשנת 1993 ייסד את מדור הקליעה ואת הקורס למדריכי קליעה בצה"ל. הרטמן כיהן כראש תחום הקליעה עד לשחרורו מצה"ל בשנת 2010. הרטמן כתב את כל דוקטרינות הקליעה של צה"ל ואימן מאות אלפי חיילים במהלך שירותו. הרטמן שותף למספר תכניות בצה"ל, שעוסקות בתמיכה בחייל הבודד, ביניהן מעביר הרצאות באופן קבוע בצה"ל;

סא״ל מייקי הרטמן

bottom of page