קרן הישג קרן מלגות לחיילים בודדים משוחררים ENGLISH
FACEBOOK
מנהלה
תמונת השבוע
צרו קשר


תעביר את זה הלאה - פרויקט המנטורים של קרן הישג

פרויקט "תעביר את זה הלאה" נועד לתת מענה וליווי לסטודנטים ולבוגרים של קרן הישג אשר זקוקים לייעוץ, ליווי ותמיכה בהתמודדות עם האתגרים שניצבים בפניהם בתחומים הקשורים ללימודים, לתעסוקה או לעניינים אישיים אחרים.

במסגרת הפרויקט, מתקיים תהליך הכולל פגישות אישיות, במהלכן מעניקים המנטורים לחניכים שלהם כלים להתפתחות אישית ומקצועית, ומדריכים אותם בתהליך של צמיחה והגשמה עצמית.

פרויקט המנטורים מאפשר לקיים תהליך של פיתוח אישי ומימוש יעדים, תוך התבססות על ערכים של שיתוף ידע וכן על ניסיונם ומומחיותם של המנטורים. תהליך זה מעשיר את שני הצדדים ומעניק סיפוק מקצועי ואישי רב.

גיוס והתאמת המנטורים

 • המנטורים פועלים בהתנדבות מלאה, תוך רצון לבצע תרומה משמעותית ואישית לחברה.
 • המנטור משמש כיועץ מומחה בתחומו לחניך.
 • "שידוך" המנטור לחניך מתבצע לאחר היכרות אישית הן עם המנטור והן עם החניך.
 • הציוות מתבצע על פי קרבה גיאוגרפית, תחומי עניין וצרכים נוספים שעולים.
 • אנו מגייסים מנטורים מכל רחבי הארץ.
 • קרן הישג מלווה את המנטור והחניך לאורך התהליך כולו, תוך מעקב אחר ההישגים וההתקדמות.

פרופיל המנטור

 • רצון להנחיל את הידע שרכש לחניך אשר נמצא בתחילת דרכו המקצועית וזקוק להכוונה.
 • יכולות תקשורת בין- אישית גבוהות.
 • נכונות להתנדב ולהקדיש מזמנו על מנת להדריך, לתמוך ולהכווין את החניך.
 • המנטורים מגיעים ממגוון תחומים: הנדסה, מנהל עסקים, כלכלה, משפטים, אסטרטגיה וביטחון, ממשל, אופנה, אדריכלות, פסיכולוגיה ועוד.

תהליך הגיוס וההכשרה כולל:

 • מילוי טופס פרטים אישיים והצטרפות לפרויקט
 • שיחת היכרות עם רכזת הפרויקט, נטע שר
 • ציוות לחניך ותחילת עבודה משותפת, תוך קבלת ליווי מצוות "הישג"

למי מתאים מנטור?

מטרת הפרויקט היא לתת מענה למלגאים ובוגרים הזקוקים לייעוץ ותמיכה בתחומים הקשורים ללימודים, לתעסוקה או לכל עניין אישי אחר.

הציוות למנטור מתאים למלגאים ובוגרים אשר צמאים להתפתחות אישית, זקוקים להכוונה וליווי על מנת לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם האקדמי או בעולם התעסוקה על מנת לממש את ייעודם. החניכים צריכים להיות מחוייבים לצמיחה, עשייה ולמידה ומוכנים להתמסר לתהליך.

המנטורים שלנו

איילת ורשביאק

אשת השמה ומומחית לניהול קריירה.
בעלים של "קולגה" חברת ההשמה וניהול קריירה ומשאבי אנוש.
מלוה את שוק התעסוקה על כל גווניו ושינוייו למעלה מעשרים וחמש שנים.
מנטורית בקרן הישג משנת 2009.

אלדר בן-רובי

אלדר בן-רובי (רו"ח) עו"ד הוא שותף מוביל במשרד הרצוג, פוקס, נאמן ושות' ואחראי על נושאי מיסוי והקמת קרנות השקעה פרטיות במשרד. לאורך 20 שנות פעילותו במשרד היה אלדר מעורב בליווי עשרות עיסקאות בינלאומיות וייצוג של מאות גופים מקומיים ובינלאומיים בנושאי מיסוי שונים ובגיבוש מבני פעילות לקרנות השקעה הפועלות בישראל.

יואב מיכאל

מנטור בנושא אדריכלות.
בעל תואר שני באדריכלות ובינוי ערים.
שותף במשרד ישר אדריכלים.

רונן הרשקוביץ

רונן הרשקוביץ - שחקן, מייסד ומנכ"ל תיאטרון בסלון יליד 1972. בוגר אוניברסיטת ת"א בחוג לתאטרון, מגמת משחק, בוגרN.Y.U.- טיש – תוכנית הבוגרים
זוכה מלגות ע"ש דווידוף- אוני' ת"א 96'-98', פרס השחקן בפסטיבל חיפה 01', ומקום ראשון בתחרות מונולוגים ארצית ע"ש מייקל זוננפלד 96', 98'.
שימש כסמנכ"ל תחום המתנדבים בארגון "לתת" וחבר דירקטוריון שח"ם ארגון השחקנים בישראל.

גיא יקותיאל

עו"ד גיא יקותיאל (LL.B, MBA) הינו בעלים במשותף של משרד עורכי הדין פרידמן, יקותיאל, אינגביר- עורכי דין. המשרד מתמחה בתחומי המקרקעין, המשפט המסחרי והקניין הרוחני. עו"ד יקותיאל ישמח לסייע ככל הניתן בהקמה של עסקים חדשים, התקשרויות חוזיות למיניהן, ויעוץ משפטי כללי בתחומי העיסוק של המשרד. בנוסף, המחפשים קריירה בעולם המשפט, יוכלו להיעזר בעו"ד יקותיאל הן לגבי דרכם המקצועית והן בהעברת קורות חיים לקולגות.

סוזט סקר

מאמנת בכירה ויועצת ארגונית, מתמחה באימון לניהול קריירה, אימון מנהלים ואימון צוותים בארגונים, במתודולוגיה יחודית המבוססת על חשיבה אסטרטגית יצירתית.
מנחת קבוצות, סופרויזרית (הדרכת מאמנים) ומעבירה קורסי אימון.
עם רקע של 20 שנות עבודה בתפקידי ניהול בתחום התכנון האסטרטגי וניהול פרוייקטים בארגונים עיסקיים וציבוריים. בוגרת תואר שני במנהל עסקים MBAהתמחות בשיווק ואסטרטגיה בינלאומית.

ליאור ביטון

פסיכולוג קליני. שותף בהקמת "הד ספייס" - פרוייקט להתערבות מוקדמת בשעת משבר בקרב צעירים. עוסק בקשר שבין פסיכולוגיה לחברה ובשנתיים האחרונות היה פעיל בתחום החברתי לשם שיפור, הרחבה והנגשה של שירותי הפסיכולוגיה הציבוריים. ממקימי "התנועה למען פסיכולוגיה ציבורית".

איל אורן

שותף במשרד עו"ד מסחרי העוסק בכלל התחום המסחרי בדגש על היי-טק ביו-טק ליווי מיזמים, מסחור קניין רוחני.

גדעון רצר

ניבנוי ייעוץ והשקעות, מומחה בתחום תהליכי מכס וייבוא

ברק רבינוביץ׳

ברק הוא מנכ"ל חברת Win, המשחק החברתי החדש אשר נתמכך ע"י bwin- בידור דיגיטלי למסיבות. בעברו ברק היה מנכ"ל Mytopia וכמו כן מנכ"ל ומייסד Amuso, חברת משחקים חברתיים אשר נרכשה ע"י BBC העולמית. ברק התחיל את הקריירה שלו בניהול ורכש וטכנולוגיה גלובאלית במורגן סטנלי, לפני הצטרפותו ל Yahoo! בשנת 2006. לברק יש BA מאוניברסיטת Georgetown ו- MBA מאוניברסיטת Harvard.

מיכל קורן

מיכל משמשת כמנהלת תוכן וקשרי ממשל בפורוםCFO מסוף 2010. קודם לכן כיהנה מיכל כמנהלת השיווק של יישום, חברת העברת הטכנולוגיות של האוניברסיטה העברית. לפני כן היתה יועצת בכירה ב- פי.או.סי ייעוץ אסטרטגי, עבדה בבנק ההשקעותUBS בניו יורק והתמחתה במשפטים במשרד הרצוג, פוקס, נאמן. בשירותה הצבאי שירתה בחמ"ל יחידת דובר צה"ל. עו"ד מיכל קורן חברה בלשכת עורכי הדין בישראל. למיכל תואר שני מבי"ס למנע"ס וורטון באוניברסיטת פנסילבניה, תואר ראשון במשפטים, בהצטיינות, ותואר ראשון בחשבונאות, שניהם מאוניברסיטת תל אביב.

מוטי רוחאם

משמש כראש מטה המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל ולשיתוף פעולה אזורי .
תואר ראשון במדעי המדינה ומזרחנות מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני מינהל עסקים מגמת מימון , תואר שני בלימודי משפטים בר אילן וכן בעל רקע של עשר שנים בשוק ההון- יועץ השקעות משווק השקעות ומשווק פנסיוני. בעברי עבדתי בבנק הפועלים,סיטיבנק, משרד האוצר ובית ההשקעות מיטב. בנוסף מרצה לשוק ההון והסברה ישראלית בעולם.

מרסיו למפרט

מרסיו למפרט, יליד ברזיל, בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים בתפקידי ניהול בכירים (תפקידי מנכ"ל, סמנכ"ל וכו') בחברות היי-טק שונות בישראל וארה"ב וניסיון רב בניהול מכירות ושיווק בינלאומיות.

משה בר

משה הינו עורך דין במשרד רון גזית, רוטנברג ושות'.
עוסק בהיבטים של המשפט המסחרי, ממשל תאגידי, רישוי והפצה, מימון, מיזוגים ורכישות, ומייעץ באופן שוטף לחברות פרטיות וציבוריות מובילות בארץ ובעולם. קודם הצטרפותו למשרד עבד כעורך דין מחלקת התאגידים ושוק ההון במשרד עורכי הדין הורן ושות', שם עסק במגוון רחב של נושאים מתחום דיני חברות וניירות ערך.
בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטה העברית בירושלים, שם שימש גם עוזר הוראה בקורס דיני הגבלים עסקיים בפקולטה למשפטים.

דנה סנדר-מולה

מנהלת המשרד הישראלי של JWRP - Jewish Woman's Renaissance Project, ארגון המחזק קהילות יהודיות ברחבי העולם ומעצים את הקשר שלהם למדינת ישראל, לעם היהודי ולזהות יהודית, באמצעות חוויות משנות חיים לאמהות יהודיות.
עמיתה של קרן שוסטרמן.
לשעבר, מנהלת גרעין צבר, תוכנית המשמשת כמעטפת לצעירים יהודים מכל העולם אשר בוחרים לעלות לישראל ולשרת שירות משמעותי בצה"ל.
מייסדת ויו"ר עמותת צמ"ח - ציונות מנהיגות חינוך, המשלבת סטודנטים ותלמידי תיכונים לשיח ערכי סביב שאלות של זהות ישראלית ויהודית, אזרחות פעילה ועשייה חברתית.
חברה ב- Global Shapers בפורום הכלכלי העולמי.
חברת וועד מנהל בעמותת 'אח גדול' ו-'One Day Social Volunteering', מנטורית בתוכנית ליזמות חברתית של עמותת בוגרי 8200 ובקרן הישג.
מנטורית ומנחה בתחומי העמיות היהודית והיזמות החברתית.
בעלת תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה ומדעי הרוח, ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב. בעברה עמיתה במרכז שלם, במסגרת תוכנית בני משה.
דנה נשואה לנועם ואם לאיתמר ואביגיל.
דנה היא גם תולעת ספרים, מכורה לשוקולד, חובבת בישול ומלאת תשוקה לחיבור בין אנשים ויצירת טוב בעולם.

גידי קמחי

מעל 20 שנות ניסיון בניהול עסקים וחברות בתחומי ה-IT בישראל ובאירופה. מייסד ויו"ר קבוצת סיסנת- אחת מ-10 קבוצות ה-IT המובילות בישראל. סיסנת מפתחת אפליקציות ומערכות תוכנה ארגוניות מורכבות למגוון מגזרים: היי-טק, בטחון, טלקום, ממשלה, תעשייה ועוד. מייסד, דירקטור, נשיא ומנכ"ל קבוצת טסנת- אחת מחברות הבדיקות והבטחת האיכות המובילות בעולם, עם חברות בנות ב-5 מדינות (אנגליה, גרמניה, שוויץ, פינלנד וארה"ב). קמחי חבר בצ'פטר הישראלי במסגרת ארגון ה-YPO – ארגון גלובלי המונה כ-20,000 מנכ"לים ברחבי העולם. בעברו, היה קמחי מנהל פרויקטים, מנתח מערכות ומתכנת בקבוצת אמנת. במסגרת תפקידים אלו, עסק קמחי בניהול ובפיתוח פרויקטי תכנה מורכבים בישראל ובאירופה. לקמחי תואר ראשון (בהצטיינות) במדעי המחשב ומתמטיקה (B.Sc.) מאוניברסיטת בן גוריון וכן תואר שני במנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת בר-אילן. כמו כן, השתתף קמחי בסמינר מנהלים בכירים של ארגון ה-YPO בביה"ס למנהל עסקים בהרווארד.

סיפורי הצלחה

דניס, בוגר הישג, נחנך ע"י אבי, מנטור מעולם הייעוץ הפנסיוני, שיווק ויזמות:

הפגישות שלנו התקיימו רוב הזמן בבית הישג, בערך אחת לשבוע. הזמן אף פעם לא היה מוגבל, עד שפשוט היינו מסיימים לעבור על מה שתכננו. הכל היה מצויין, לאבי יש תוכנית או גישה מסויימת ומיוחדת לעבודה עם אנשים. הוא מאמין שכדי לטפל במשהו או להתקדם בתחום מסויים, צריך לראות את כל התמונה במלואה, ולנתח את כל הפרמטרים.
בכל המפגשים, במשך 3 חודשים או אף יותר, בכל פעם הייתי יוצא מהפגישות עם תובנה אחרת או אפילו כמה בבת אחת.
חשוב לציין שהרגשתי בכל המפגשים שלנו יחס אישי, חם ואכפתי, ולמרות הבדל המעמד בינינו השיחה היתה מכובדת ובגובה העיניים.

שון, סטודנט שנה ב' להנדסת פלסטיקה:

ברכה סייעה לי לבנות סדר עדיפויות, להבין מה חשוב יותר ומה פחות, כיצד להתמודד עם אתגרים ושתמיד יש מקום גם לעצמך.

יבגני, מלגאי שנה ב', סטודנת להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולהוראה, נחנך ע"י מנטור בתחום העסקים והסטארט-אפ:

הקשר עם המנטור שלי מועיל ביותר! הוא ענה לכל השאלות שלנו, העלה עוד כמה בעיות שעליהן לא חשבנו וייעץ גם בהן. הוא הראה לנו את הכיוונים ונתן הרבה טיפים. כרגע אנו ממשיכים לעבוד לפי הכוונתו. בשורה התחתונה, המנטור נתן לנו את כל הזמן שהיינו צריכים, התעקש לעבוד על כל הדברים (גם על מה שלא חשבנו), ומוכן להיפגש איתנו עוד (אנו לא זקוקים כרגע).תודה לו ולכם.

שרה, מלגאית שנה ב', סטודנטית להנדסה, תעשייה וניהול, נחנכת ע"י ישראל, מאמן אישי:

הקשר עם ישראל היה מדהים. הוא אימן אותי להצלחה ולעמידה ביעדים שלי: ביטחון עצמי, היכולת לסמוך על האחר, היכולת להפתח בזוגיות וליצור קשר שמבוסס על כבוד הדדי. במהלך חיי הייתי מרכזת את כובד המטלות של משפחתי (2 הורי נכים וזקוקים להשגחה צמודה) על גבי, ולמדתי לשחרר, לחיות את חיי במלוא עוצמתם, ולדעת לבקש עזרה כשצריך. מבחינה זוגית - לאחר האימון הכרתי את בעלי ולמדתי איך לבדוק מהם הערכים שחשוב לי שיהיו אצל בן הזוג, איך ליצור קשר שמבוסס על אמון וכו'. אני יכולה לומר שיש לי חיים אחרים לאחר האימון עמו. אני משתמשת בכל החלטה בכלים שרכשתי במהלך האימון שעברתי. הבטחון העצמי שלי הולך וגובר ולמדתי להתמודד עם הפחדים שלי ולנצח אותם.
תודה על הכל :)

ספי, מלגאי שנה א', סטודנט לרוקחות, נחנך ע"י מנטור אישי:

כמו כל דבר בחיי, גם את רני הכרתי בצורה לא שגרתית. בשנת הלימודים הקודמת הקפאתי את לימודיי בעקבות משבר אישי קשה. בתקופה זו, אחת הקשות בחיי, נחשפתי לפרוייקט המנטורים. ההודעה באתר הישג היתה מסקרנת: פרוייקט בו אנשים מתחומים שונים בחיים נרתמים לעזור לאחר בתחום מומחיותם. רני הוצג כמי שמסייע בבניית תוכניות לימודים, הצעת שיטות למידה ובהנחייה כללית לסטודנטים. קושרתי לרני ולאחר שיחת טלפון החלטנו להיפגש.
האמת שלא היה כל כך ברור מה קורה בפגישה מסוג זו, ואני חייב להודות שהייתי קצת לחוץ. במהרה, לאחר כמה כוסות קפה, רני ואני הקלקנו. מצאתי מעיין אח גדול, מגניב, בעל דיעה כמעט בכל נושא, מצחיק והכי חשוב מכוון. מצאנו עצמנו גולשים בין נושאי שיחה מגוונים ומשוחחים שעות.
ממפגש למפגש הרגשתי כמה המפגשים האלו תורמים לי הן ברמה האישית והן ברמה האקדמית. עברתי תקופה מאד קשה ואני שמח שרני היה לצידי והקשיב, תמך, והכי חשוב - ייעץ.
למי שחושב פעמיים אם כדאי לקחת חלק, אני מציע ל-נ-ס-ו-ת!

אפרת, מלגאית שנה ג', סטודנטית למנע"ס, נחנכת ע"י בטי, יועצת למנהלים:

בטי עזרה לי המון בכל מה שקשור ללימודים, עבודה, החיים והעתיד! תמיד היה לי למי לפנות ולשאול את כל השאלות שלי. כמנטורית וכבן אדם, בטי היא אחד האנשים הכי מיוחדים ומדהימים שאי פעם פגשתי. אני מאד שמחה שיצא לי לפגוש אותה ואני מודה על כל העזרה והחוכמה שקיבלתי ממנה!

יגאל, סטודנט שנה ג' לדיפלומטיה וממשל בבינתחומי, נחנך ע"י סוזט - יועצת למנהלים, יועצת אסטרטגית, יועצת תעסוקתית:

לפני כשנתיים נכנסתי לתקופה של הרבה מאוד לחץ, כשלא הייתי מספיק לעמוד בדרישות אקדמיות ומקצועיות. סוזט לימדה אותי לנהל את עצמי בצורה אחרת – מודעת, מתוכננת וגם כיפית. מאוד נהניתי מהמפגשים איתה. מאז, מצבי בלימודים, בעבודה ובכלל טוב הרבה יותר. וזה בזכות הידע, הניסיון והאישיות של סוזט.

בחזרה למעלה